Mapa Gminy

Sesja on-line

Terminarz Wywozu Odpadów I - XII 2019

Cyfrowy Urząd

ePUAP

Wrota Podlasia

obywatel.gov.pl

Lokalna Grupa Działania

Wniosek o dowód przez Internet

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W dniu 9 lipca 2017 r. odbyła się uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, podczas której 16 par z terenu Gminy Janów świętowało Złote Gody. Jest to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe Święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To również niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale i ich rodzin oraz przyjaciół. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Postawa naszych Jubilatów jest godna naśladowania, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński.

Pary, które 50 lat temu przysięgały Sobie miłość i wierność małżeńską:

Państwo Marianna i Tadeusz Błahuszewscy z Nowego Janowa

Państwo Helena i Lucjan Dereszkiewicz z Janowa

Państwo Alina i Antoni Hapoń z Kizielan

Państwo Stanisława i Marian Januszko z Trzcianki

Państwo Krystyna i Marian Kieżel z Kamienicy

Państwo Jadwiga i Adolf Kreczko z Kizielewszczyzny

Państwo Irena i Albert Łuckiewicz z Łubianki

Państwo Irena i Tadeusz Masłowscy z Kumiałki

Państwo Janina i Wacław Olechno z Kupliska

Państwo Teresa i Czesław Tadeusz Piktel z Trzcianki

Państwo Eugenia i Edmund Popławscy z Białous

Państwo Monika i Eugeniusz Sienkiewicz z Trzcianki

Państwo Stanisław i Leopold Suchoccy z Ostrynki

Państwo Honorata Lidia i Stanisław Szkiłądź z Białous

Państwo Irena i Witold Toczko z Trofimówki

Państwo Helena i Stanisław Zdzisław Trojgo z Sosnowego Bagna

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele p.w. św. Jerzego w Janowie odprawioną w intencji Dostojnych Jubilatów, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kanonik Stanisław Chim. Mszę św. koncelebrowali: ks. dr Dariusz Sokołowski – ojciec duchowny Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku oraz ks. Michał Skowroński – wikariusz z kościoła p.w. św. Agnieszki w Goniądzu.

Na wniosek Wójta Gminy Janów, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, jako wyraz uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny założonej przed ponad pół wiekiem. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt naszej Gminy – Pan Czesław Jan Kiejko. Natomiast Przewodniczący Rady Gminy – Pan Antoni Rymarski, Sekretarz Gminy – Pan Jerzy Pogorzelski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Małgorzata Marzena Szczerba, wręczyli legitymacje i pamiątkowe dyplomy. Młodzież z Gimnazjum w Janowie obdarowała Jubilatów kwiatami.

Wójt Gminy Janów wyraził swój podziw i uznanie Jubilatom, pogratulował długiego stażu małżeńskiego, oraz życzył zdrowia, wszelkiej pomyślności i długich lat życia oraz doczekania kolejnych jubileuszy. Życzenia Szanownym Jubilatom złożył również Przewodniczący Rady Gminy – Pan Antoni Rymarski – prowadzący całą uroczystość – oraz obecny na tej uroczystości Poseł na Sejm – Pan Mieczysław Baszko.

Uroczystość uświetnił występ chóru „Janowianie” pod dyrekcją Pani Justyny Wieruszewskiej-Biniek, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci wraz z rodzinami zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Były też zdjęcia, wspomnienia, śpiew, nie zabrakło również szampana i gromkiego „Sto lat”.

Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego jakże szczególnego Jubileuszu Małżeńskiego. Pragniemy złożyć Dostojnym Jubilatom z serca płynące gratulacje. Życzymy wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej oraz trwania w tej pięknej miłości i doczekania wspólnie kolejnych jubileuszy.

Prognoza pogody
Janów

Wybory 2019

dwuosnowowa.pl

Gdzie jest burza

Statystyczne Vademecum

Rodzina 500+