Mapa Gminy

Sesja on-line

Fundusz Sołecki

Organizacje pozarządowe

Terminarz Wywozu Odpadów 2020

Urząd Gminy Facebook

Lokalna Grupa Działania

Wniosek o dowód przez Internet

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Niecodzienną uroczystość obchodził Pan Izydor Kondracki z Teolina. Senior rodu świętował uroczyście swoje urodziny, a okazja ku temu była bardzo wyjątkowa, ponieważ Dostojny Jubilat urodził się w 1919 roku i skończył właśnie 100 lat!
Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilata i wielkie święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Janów.
Z okazji 100 urodzin Czcigodny Jubilat otrzymał mnóstwo życzeń, zwłaszcza od członków swojej rodziny i znajomych, ale także od władz rządowych i samorządowych - listy gratulacyjne do Pana Izydora skierowali Prezes Rady Ministrów - Pan Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Podlaski - Pan Bohdan Paszkowski. Z tej wyjątkowej okazji z życzeniami do Szanownego Jubilata przybyli Wójt Gminy Janów - Pan Jerzy Pogorzelski, Sekretarz Gminy - Pan Rafał Szokal-Egird, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Andrzej Zygmunt Bielec oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Pani Małgorzata Marzena Szczerba.

 

W imieniu mieszkańców gminy, władz samorządowych i pracowników urzędu - Wójt Gminy przekazał na ręce Pana Izydora bukiet kwiatów, kosz upominkowy oraz list gratulacyjny. W życzeniach skierowanych do Jubilata Wójt Gminy podkreślił, że „100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy o czasach, których Szanowny Jubilat był i jest naocznym świadkiem, źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Panu Izydorowi osoby. Jubileusz jest także szczególnym powodem dumy mieszkańców i władz samorządowych Gminy Janów. To wyjątkowa okazja ku temu, by złożyć Panu serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia”. Stulatka odwiedziła również Wicestarosta Bożena Jelska-Jaroś, która w imieniu własnym oraz Starosty Sokólskiego – Pana Piotra Rećko złożyła najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata.

Nie zabrakło również toastu za zdrowie jubilata, a także zostało odśpiewane wspólnie „200 lat”!

Dostojny Jubilat w swoim długim życiu wychował troje dzieci - syna i dwie córki, doczekał się również 5 wnuków oraz 8 prawnuków. Pan Izydor cieszy się dobrą pamięcią, pogodą ducha i ogromnym wsparciem rodziny. Pomimo sędziwego wieku jest otwarty na życie – na pytanie „jakie plany na następne 100 lat?” odpowiedział z uśmiechem, że pojedzie w podróż dookoła świata.
Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy Panu Izydorowi na kolejne lata dużo zdrowia, pogody ducha i samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych oraz kolejnych wspaniałych jubileuszy, a rodzinie pięknie dziękujemy za miłe przyjęcie.

  

Prognoza pogody
Janów

Cyfrowy Urząd

ePUAP

Wrota Podlasia

obywatel.gov.pl

dwuosnowowa.pl

Gdzie jest burza

Statystyczne Vademecum

Rodzina 500+

Raport o stanie Gminy