Mapa Gminy

Sesja on-line

Fundusz Sołecki

Organizacje pozarządowe

Terminarz Wywozu Odpadów 2020

Urząd Gminy Facebook

Lokalna Grupa Działania

Wniosek o dowód przez Internet

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Janowie ogłasza XXVII edycję konkursu na tkaninę dwuosnowową jest to najstarszy etnograficzny konkurs na Podlasiu, którego głównym celem jest zachowanie i promocja tradycji tkackich ośrodka janowskiego oraz okolicznych miejscowości.

Tkactwo dwuosnowowe znane było kiedyś na obszarze północno-wschodniej Polski, tak więc zaproszenie do udziału kierowane jest również do tkaczek i tkaczy z całego województwa podlaskiego oraz województw ościennych.

Do konkursu można zgłaszać tkaniny wykonane zgodnie z tradycją czyli z przędzy wełnianej, na ręcznych krosnach , unikatowa techniką dwuosnowowa, wykonane w tradycyjnych wymiarach i zgodne z ogłoszonym tematem.

A tematem na 2019 rok jest „ Sad”. Zgłoszenia należy kierować do GOK,SiT w Janowie do końca marca 2019 r. Natomiast prace będą przyjmowane do 30. września. Podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy planowane jest w październiku bieżącego roku.

Regulamin, wzór zgłoszenia oraz wszelkie informacje dostępne są w GOK,SiT w Janowie (tel. 857216043, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) w Izbie Tkactwa Dwuosnowowego ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

- Regulamin tkanina 2019

- Zgłoszenie

 

Prognoza pogody
Janów

Cyfrowy Urząd

PSR 2020

ePUAP

Wrota Podlasia

obywatel.gov.pl

dwuosnowowa.pl

Gdzie jest burza

Statystyczne Vademecum

Rodzina 500+

Raport o stanie Gminy